žieminės padangos įvairių tipų

Žieminės padangos - ką būtina apie jas žinoti?

Lapkričio mėnesį dažnai suprastėja eismo sąlygos keliuose - iškrenta pirmasis sniegas, gatvės vis dažniau pasidengia plikledžiu, o kur dar šlapdriba. Žiemos sezonas savo iššūkiais visiškai skiriasi nuo vasaros (kaip pasiruošti vasarai skaitykite čia), tad ir eismo įvykių priežastys yra skirtingos - žiemą daugiausiai avarijų sukelia suprastėjęs padangų sukibimas su kelio danga. Riziką galite sumažinti išsirinkę tinkamas žiemines padangas. Mes Jums papasakosime kokios yra žieminių padangų rūšys ir į ką atkreipti dėmėsį jas renkantis.

Žieminės padangos - kietos, minkštos ar dygliuotos?

Pirmas sprendimas, kurį reikia priimti renkantis žiemines padangas yra ar pirkti kietas, minkštas ar dygliuotas padangas? Viskas priklauso nuo to, kur ir kaip planuojate važinėti savo automobiliu žiemą. Pradėsime nuo dygliuotų padangų, kadangi jos ryškiausiai išsiskiria iš visų padangų tipų.

žieminės padangos blogai pravažiuojamiems keliams
  • Dygliuotos padangos yra pritaikytos važinėti visiškos žiemos sąlygomis - per apsnigtus kelius, ledu apsitraukusias atkarpas, ilgai nevalytą ir suspaustą sniegą ar per šviežiai iškritųsi strorą sniego sluoksnį. Tokios sąlygos dažniausiai sutinkamos užmiestyje bei kaimo vietovėse, kur keliai valomi rečiau, daugiau žvyrkelių ar miško kelių. Dygliuotos padangos čia pagerins sukibimą su kelio danga, didins pravažumą ir padės išvengti užstrigimų, kai ratai prasisuka, o automobilis nepajuda iš vietos. Tačiau reikia atkreipti dėmėsį į du aspektus. Pirmasis yra tai, kad su šiomis padangomis draudžiama važiuoti daugelyje Vakarų Europos šalių keliais, tad prieš planuodami kelionę į užsienį, įsitikinkite, kad tos šalies kelių eismo taisyklės leidžia dygliuotas padangas. Antra, dygliuotos padangos susidevi greičiau važiuodamos nuvalyta asfaltuota kelio danga, tad jeigu planuojate dažnai važinėti reguliariai valomais asfaltuotais keliais, būtinai pasvarstykite, gal jums tinkamesnės kito tipo padangos?
  • Kieto mišinio padangos labiausiai tinka žmonėms, važinėjantiems miesto gatvėmis bei asfaltuotais keliais. Šios padangos optimaliausiai sukimba su nuvalyta, šlapia kelio danga, ypač esant nežymiai pliusinei oro temperatūrai. Važinėjant tokiais keliais kieto mišinio padangos geriau stabdys ir tarnaus ilgiau, negu kitų dygliuotos ar minkšto mišinio padangos.
  • Minkšto mišinio padangos yra nepakeičiamos prastai prižiūrimuose keliuose, kurie yra užpūstyti arba retai valomi. Šios padangos geriau sukimba su apledėjusiu keliu, bet prasčiau susitvarko su šlapia asfaltuota kelio danga.

Prieš perkant žiemines padangas, reiktų įvertinti tai, kokiais keliais važiuosite dažniausiai. Įvertinus savo maršutus, kuriais važiuojate kasdien, kaip dažnai tie keliai yra valomi, ar dažnai teks važiuoti miško keliais bei švyrkeliu, ar važiuosite į Vakarų Europos šalis - nuspręsti kokio tipo žieminės padangos Jums reikalingos bus paprasta. Žinoma, kartais tenka važiuoti ir kitokiais, negu įprasta, keliais, bet jeigu laikysitės saugaus greičio, nelaimingų įvykių išvengti padės visų tipų žieminės padangos.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis