Check engine variklio remonto lemputė

Variklio lemputė "Check engine"

Savo automobilio skydelyje nuolat matome įvairias įspėjamąsias, informaciją teikiančias lemputes, tačiau niekas nenori pamatyti variklio lemputės. Nesvarbu ar ji tik sumirksi ar užsidega visa laikui, tai iškart sukelia susirūpinimą. Tačiau žinant kaip tai veikia ir dėl kokių priežasčių šį simbolį gali pamatyti, šį nerimą galima sumažinti. Juk "ką išmoksi - ant pečių nenešiosi", žinios visada yra naudingas dalykas, tad sužinok daugiau apie 'check engine'.

Kaip veikia variklio lemputė?

variklio lemputė check engineŠiuolaikiniuose automobiliuose gausu daviklių, kurie stebi visų automobilyje esančių elektrinių komponentų veiklą ir nuolat perdavinėja apie tai informaciją valdymo blokams - kompiuteriams. Kiekvienas komponentas turi savo nustatymus ir jei pradeda veikti ne pagal juos, kompiuteriai iškart tai fiksuoja ir perduoda informaciją mums per prietaisų skydelį.

Dėl kokių daviklių parodymų gali užsidegti variklio lemputė?

Davikliai matuoja kuro kiekį paduodamą į cilindrus, laiką, kada žvakės uždega kurą, kaip efektyviai panaudojamas kuras, kiek deguonies duodama degimui ir t.t.. Yra dešimtys galimų klaidos kodų, dėl kurių užsidega variklio lemputė, štai vieni pagrindinių apie juos informuojančių daviklių:

 • Greičio pedalo padėties daviklis
 • Oro srauto daviklis
 • Oro temperatūros daviklis
 • Aušinimo skysčio temperatūros daviklis
 • Alkūninio veleno padėties daviklis
 • Kuro slėgio daviklis
 • Kuro bako slėgio daviklis
 • Vakuumo daviklis
 • Degimo jungiklis
 • Deguonies daviklis
 • Važiuoklės davikliai

Jei abejojate, kreipkitės į profesionalus

Nebūtina viską spręsti patiems. Užsidegus variklio lemputei, tačiau nepastebėjus kažkokių rimtų automobilio negalavimų, galite ramiai patys važiuoti iki serviso, kur meistras su diagnostine įranga nustatys variklio lemputės klaidos kodą. Šis kodas nebūtinai tuos aišku atsakymą, tačiau nukreips tinkama linkme, kur ieškoti bėdos. Pvz klaida gali reikšti oro srauto matuoklės gedimą, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad matuoklė neveikia. To priežastis gali paprasčiausiai būti atsilaisvinusi oro žarna. Svarbu žinoti tokius dalykus ir nepulti keisti detalių, kurios gali kainuoti šimtus. Tad geriausia nespėlioti, o pirmiausia viską nuodugniai patikrinti.

Jei dega variklio lemputė, bet automobilis važiuoja gerai?

Jokiu būdu neignoruokite šio simbolio. Tai vienas svarbiausių įspėjamųjų ženklų. Gali atrodyti, kad automobilis važiuoja gerai, tačiau jame tikrai kažkas negerai, kas lemia mažesnę galią, prastą kuro panaudojimą, kelia pavojų varikliui, bei kitiems jo komponentams. Siekdami mažiau išleisti remontui, automobiliu važiuoti ilgiau bei sėkmingiau, neignoruokite jokių įspėjamųjų ženklų prietaisų skydelyje - jie ten ne šiaip sau.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis