Dega variklio simbolis greičiausiai tai rimtas gedimas

TOP 5 priežastys dėl ko dega variklio simbolis

Nedaugelis žino ką reikia daryti, kai dega variklio simbolis. Dažniausiai tai simbolizuoja oranžinės spalvos variklio formos lemputė, kuri reiškia, kad po jūsų automobilio gaubtu kažkas negerai. Ignoruodami šį įspėjimą rizikuojate sustoti pačiu , atrodo, netinkamiausiu metu ir pakloti šimtus ar net tūkstančius eurų. Degantis variklio simbolis gali reikšti daugybę įvairių gedimų nuo nesandaraus kuro bako dangtelio iki sugedusio katalizatoriaus ir neveikiančio oro srauto matuoklio


Pateiksime top 5 priežastis dėl ko dega variklio simbolis
O2 daviklis

dega variklio simbolis kaltas oro srauto matuoklis O2 sensoriusO2 daviklis matuoja nesudegusio oro kiekį išmetimo sistemoje. Jis siunčia signalą variklio kompiuteriui, kuris reguliuoja oro ir kuro santykinį kiekį patenkantį į cilindrus. Automobilis važiuos, net jei šis matuoklis sugedęs, tačiau variklis sunaudos daugiau kuro, gali stipriai sumažėti trauka. Ilgai netvarkant šios problemos tai gali paveikti uždegimo žvakes ar katalizatorių. O2 daviklio gedimas dažna priežastis, dėl ko nepraeinamas CO2 testas atliekant techninę apžiūrą.
Vidutiniškai šis daviklis kainuoja apie 150 eurų, tačiau kaina labai priklauso nuo automobilio markės, modelio ir variklio. Turėkite omenyje, kad naujesni automobiliai turi daugiau nei viena tokį daviklį, tad neretu atveju gali reikėti keisti net kelis jų. Tokiu atveju išlaidos gali pasirodyti labai nemažos, tad tikrai verta apsvarstyti naudoto O2 daviklio įsigijimą.


Kuro bako kamštis

Viena dažniausių priežasčių dėl kurios dega variklio simbolis yra nesandarus arba neįdėtas kuro bako kamštis. Jis reikalingas, kad važiuojant kuras iš bako nepatektų į lauką, bet svarbesnis jo tikslas yra palaikyti tinkamą kuro slėgį sistemoje. Jei pastebėjote, kad dega variklio lemputė iškart po to , kai užsipylėte kuro, išlipkite ir pažiūrėkite ar nepamiršote ant stogo kuro bako kamščio, o galbūt jis susidėvėjęs. Pakeisti jį tikrai nebrangu ir paprasta.


Katalizatorius

dega variklio simbolis gal neveikia katalizatoriusKatalizatorius montuojamas išmetimo sistemoje. Jo paskirtis kuro degimo metu susidariusį anglies monoksidą pakeisti į anglies dioksidą. Tai ganėtinai paprasta detalė, bet jai gaminti naudojamos itin brangios medžiagos, tad naujas katalizatorius kainuos net kelis šimtus eurų, o neretai jų automobilyje būna net ne vienas. Tuo tarpu naudoti katalizatoriai kainuos daug mažiau. Kiekvienas naujesnis dyzeliu varomas automobilis turi sumontuotą katalizatorių ir gali susidurti su šia problema. Tačiau jos įmanoma išvengti. Kaip? Jei gyvename mieste ir važinėjate trumpais atstumais, jūsų katalizatorius su laiku kemšasi, tad būtų labai naudinga karts nuo karto išvažiuot į autostradą, važiuoti maksimaliu leistinu greičiu ir kiek žemesne pavara, nei rinktumėtės ekonominiais sumetimais. Tokiu atveju katalizatorius ( ir kitos variklio sistemos dalys ) prasivalo nuo suodžių ir kitų apnašų.


Uždegimo | pakaitinimo žvakės

dega variklio simbolis laikas keisti žvakesKalbant paprastai, degimo skyrius generuoja elektrą, kuri yra reikalinga žvakėms uždegant kuro ir oro mišinį cilindruose. Jei žvakės įkaitimo laikas per ilgas, nei nustatyta kompiuteryje arba ji apskritai neįkaista pakankamai, kad uždegtų kurą, variklio kompiuteris parodys klaidą. Priklausomai nuo to kelių cilindrų variklis yra automobilyje, tiek ir žvakių bus. Viena prastai veikianti žvakė gali būt priežastis dėl ko šviečia variklio simbolis skydelyje. Viena kokybiška žvakė kainuos 10-20 eurų. Keisti rekomenduojama visas iš karto.


EGR vožtuvas

EGR vožtuvas yra labai dažna priežastis dėl ko dega variklio simbolis. Iš esmės tai EGR yra vožtuvas, kuris reguliuoja azoto oksido kiekį paliekantį variklio skyrių. Dėl to variklis dirba efektyviau. EGR nukreipia karštas išmetimo dujas atgal į degimo kamerą ir šios dujos sušildo kurą, dėl to jis lengviau sudega. Tai leidžia efektyviau išnaudoti kurą ir mažina emisijos kiekį. EGR vožtuvas gali strigti arba visiškai neveikti. Jei mechanikos darbai jums nesvetimi, galima nesunkiai jį išimti, išvalyti ir įdėti atgal. Gali būti, kad to užteks. Jei EGR reikia keistis, nusiteikit pakloti bent 140 eurų už naują vožtuvą. Taip pat galima įsigyti ir naudotą EGR vožtuvą.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis