termostatas thermostat termostato gedimo požymiai

Termostato gedimo požymiai

Termostatas yra labai svarbus variklio skyriaus mechanizmas. Jis reguliuoja kiek aušinimo skysčio patenka į variklį. Turbūt esate girdėję frazes "termostatas buvo užstrigęs atsidaręs / užsidaręs". Kai variklis kurį laiką nedirba arba yra šaltas, termostatas būna užsidaręs. Kai variklis užkuriamas ir pasiekia tam tikrą temperatūrą (80-90 laipsnių), termostate esantis daviklis sureaguoja ir termostatas atsidaro leisdamas aušinimo skysčiui cirkuliuoti iš ir į radiatorių, ir vėl į variklį, taip neleisdamas šiam kaisti.
termostato gedimo požymiai gali būti įvairūsTermostato atsidarymas ir užsidarymas laiku yra labai svarbus tinkamai variklio temperatūrai palaikyti. Jei termostatas užstringa užsidaręs, aušinimo skystis necirkuliuoja iš radiatoriaus į variklį, kas lemia variklio kaitimą. Jei termostatas užstringa atsidaręs, aušinimo skystis nepaliaujamai cirkuliuoja neleisdamas varikliui pasiekti darbinės temperatūros ( 90 laipsnių ), kas lemia variklio darbo apsunkinimą, greitesnį kitų detalių dėvėjimąsi ir karšto oro nepūtimą salone.

Yra keturi pagrindiniai termostato gedimo požymiai.

1. Kaista variklis

termostato gedimo požymiai kaista variklisJei vos pradėję važiuoti ( per pirmas 15 minučių ) pastebite, kad variklio temperatūra pakilo virš nustatytos normos ( 90 laipsnių ) ar prietaisų skydelis jau švyti raudonais įspėjamaisiais signalais, tai didelė tikimybė, kad termostatas neatsidaro ir aušinimo skystis negali pateikti į variklio skyrių. Tokiu atveju nedelsiant sustokite ir užgesinkite variklį, nes jis gali perkaisi.


2. Variklis nepasiekia darbinės temperatūros

Jei prietaisų skydelyje matote, kad variklio temperatūra nekyla, nors jau važiuota apie 15 minučių, tai galimai termostato gedimo požymis. Kai užstringa atsidaręs termostatas, aušinimo skystis nuolat aušina variklį neleisdamas jam pasiekti darbinės temperatūros. Dėl to kenčia variklio efektyvumas, didėja išmetamų teršalų kiekis ir greičiau dėvisi variklio skyriaus dalys.


3. Nuolat besikeičianti variklio temperatūra

Jei važiuojant automobiliu matome, kad variklio temperatūra vieną minutę yra itin žema, po to staiga pakyla, tai požymis , kad sugedo termostato daviklis. Termostatas nėra užstrigęs atidarytas ar uždarytas, tačiau daviklis klaidingai vertina aušinimo skysčio temperatūrą ir dėl to netinkamai reguliuoja skysčio cirkuliaciją. Variklis vėsinamas tai per stipriai, tai per silpnai.


4. Dingsta antifrizas

Kitas termostato gedimo požymis yra dingstantis antifrizas. Tai lemti gali užstrigęs užsidaręs termostatas, kuris neleidžia cirkuliuoti aušinimo skysčiui. Tekantį aušinimo skystį galite pamatyti aplink termostatą apžiūrėję antifrizo žarnas, taip pat galite pastebėti aptekėjusį variklį, jo apatinę apsaugą ar matyti balas po automobiliu.


Termostato keitimas yra ganėtinai pigus, palyginus su nuostoliais, kurių galite patirti, jei ignoruosite termostato gedimo požymius. Jei kuris nors iš požymių jums atrodo pažįstamas, nedelsiant kreipkitės į profesionalų mechaniką.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis