automobiliio prieziura vasara vairuojant

Pasiruoškite vasarai: automobilių priežiūra karštuoju sezonu

Nesvarbu ar ruošiatės ilgai kelionei, ar tik trumpam apsilankymui prie ežero: jeigu nenorite patirti netikėtų problemų šiltuoju metų periodu, atkreipkite dėmesį į šiuos 8 automobilio priežiūros patarimus. Taip apsaugosite jį nuo vasarą kamuojančių dulkių ir karščio.

Automobilio priežiūra vasaros metu - 8 paprasti žingsniai

  1. Oro kondicionierius. Pasirūpinkite, kad jį apžiūrėtų kvalifikuotas specialistas. Naujesni modeliai turi oro filtrus, kurie valo įeinantį orą - jeigu laiku juos pakeiskite, pasirūpinsite tiek savo sveikata, tiek ir automobilio būkle. 
  2. Padangos. Patikrinkite padangų slėgį bent kartą per savaitę, patartina vėlai vakare arba anksti ryte, kai jos būna šaltos - taip gausite tiksliausius matavimus. Nepamirškite patikrinti ir atsarginės padangos ir įsitikinkite, kad turite visą reikalingą įrangą jai pakeisti. Įvertinkite padangų nusidėvėjimo lygį bei protektoriaus gylį. Patikrinkite ar sienelėse nėra jokių įtrūkimų ar kitokių defektų. Įsitikinkite, kad padangos yra tinkamai suvestos - tai galite padaryti labai paprasti, tiesiog važiuodami trumpam paleiskite vairą ir stebėkite ar automobilio neneša į kurią nors pusę (jis turėtų važiuoti tiesiai).
  3. Akumuliatorius. Įsitikinkite, kad jis nėra išsikrovęs, ypatingai jeigu ruošiatės ilgai ir sunkiai kelionei. Juk būtų labai nemalonu keisti savo planus dėl tokios lengvai išvengiamos problemos.
  4. Aušinimo skystis. Dažniausia ir turbūt labiausiai tikėtina vasaros gedimų priežastis yra automobilio perkaitimas, o jis, kaip ir daugelis kitų problemų yra lengvai išvengiamas - tereikia nepamiršti kartas nuo karto patikrinti aušinimo skysčio būklę ir kiekį.
  5. Valytuvai. Purvini langai gali kelti nepatogumų ir nereikalingo susierzinimo kelyje. Įsitikinkite, kad jūsų valytuvai nėra susidėvėję ir laiku juos pakeiskite naujais. Nepamirškite pasirūpinti ir vasariniu langų skysčiu - jis yra specialiai pritaikytas susidoroti su vabzdžių paliktais nešvarumais, kurių neįveikia įprastas langų skystis
autoservisas automobilio prieziura
  1. Stabdžiai. Net ir menkiausios problemos su stabdžiais turi būti sutvarkomos kuo greičiau ir pasirūpinkite, kad jūsų stabdžius apžiūrėtų šios srities profesionalai. Periodiškas stabdžių tikrinimas yra vienas svarbiausių automobilio priežiūros aspektų, nes nuo Jūsų automobilio stabdymo galimybių priklauso Jūsų saugumas. Ypatingai svarbu stabdžius patikrinti kai stabdant jaučiate trūkčiojimus ar girdite bet kokius netipiškus garsus, taip pat jeigu yra pailgėjęs stabdymo laikas. Dažniausiai pasitaikančios stabdžių problemos:
  1. Variklis. Reguliariai keiskite visus jūsų automobilio filtrus, ypač - oro ir kuro. Tai ypatingai svarbu padaryti, kai aplinkoje yra daug dulkių (o vasarą jų yra apstu), tokiu atveju juos galite keisti dar dažniau nei rekomenduoja automobilio gamintojas. Bet kokios su jūsų varikliu susijusios problemos turi didesnę tikimybę pasunkėti krašutinėmis oro sąlygomis - tiek tada, kai yra šalta, tiek kai karšta.
  2. Tepalai. Tepalus ir tepalų filtrą keiskite atsižvelgdami į gamintono rekomendacijas. Tačiau jeigu esate linkę važiuoti ilgesnius atstumus ir į automobilį pakrauti daug papildomo svorio, juos keisti reikėtų dar dažniau. Taip išvengsite nemenkos dalies potencialių gedimų.

Daugiau automobilio priežiūrios patarimų rasite čia.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis