o2 daviklis išmetimo sistema

O2 daviklis


O2 daviklis buvo vienas anksčiausiai atsiradusių pažangių technologijų išmetimo sistemos valdyme ir iki šiol yra viena svarbiausių jų dalių.

Kaip veikia O2 daviklis?

o2 daviklis Variklio valdymo blokui reikia žinoti išmetamųjų dujų sudėtį, kad galėtų kontroliuoti kuro padavimą, tirštumą ir parinkti tinkamą laiką. O2 daviklis paprastai montuojamas išmetimo vamzdyje už katalizatoriaus. O2 daviklis matuoja deguonies kiekį išmetimo dujose ir sudaro proporciją su aplinkoje esančiu deguonies kiekiu, tuomet siunčia informaciją į variklio kompiuterį. Dauguma naujesnių automobilių turi šildomą O2 sensorių ir tokiu būtų sutaupo kuro. Kadangi senesniuose modeliuose variklio kompiuteris siunčia daugiau kuro į cilindrus, kad variklis greičiau pasiektų darbinę temperatūrą, nors tai nėra reikalinga. Senos kartos O2 sensorius paprastai gerai veikia apie 70-90tūkst. kilometrų, tuo tarpu šildomas daviklis veikia iki 160tūkst. km ribos

Kaip žinoti, kad O2 daviklis neveikia?

o2 daviklis naujuose autoO2 daviklis su laiku apsineša išmetamųjų dujų nuosėdomis arba tiesiog susidėvi taip pat, kaip pakaitinimo žvakių elektrodai. Taip pat susidėvėjimą pagreitina jei kažkiek variklio alyvos arba aušinimo skysčio patenka į degimo kamerą. Susidėvėjęs daviklis pavėluotai teiks informaciją variklio kompiuteriui arba visiškai nebeveiks.
Jei daviklis siunčia įtampos parametrus, kurie neatitinka nustatytų normų, variklis juos užfiksuos ir skydelyje užsidegs variklio lemputė. Jei matote variklio simbolį skydelyje, važiuokite pas auto elektriką, jis atliks diagnostiką ir nustatys priežastį. Štai dar keli požymiai, kad blogai veikia O2 daviklis:

  • Išaugusios kuro sąnaudos
  • Sumažėjusi automobilio trauka
  • Juodi dūmai iš išmetimo vamzdžio
  • Nepraeitas CO2 testas techninės apžiūros metu
  • Negražus variklio darbus laisvais sūkiais
Šie požymiai gali atsirasti ir dėl kitų automobilio gedimų, tačiau kompiuterinė diagnostika nurodys tikrąja priežastį.

O2 daviklio keitimas

Daviklio keitimas nėra sudėtingas procesas, tik kai kuriuose modeliuosi gali būti sudėtingas priėjimas ir gali reikėti nuimti išmetimo vamzdį ir/ar kitas dalis. Kita problema, kuri gali iškilti keičiant šį daviklį tai, kad jis nuolat įkaista ir atvėsta, tad gali būti stipriai "prikepęs" savo vietoje. Tokiu atveju padeda kaitinimo fenas, tad jei ruošiatės keisti O2 sensorių, pasiruoškite jį.
Daugiau apie tai kaip keičiamas O2 daviklis angliškai galite paskaityti šiame straipsnyje

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis