mini cooper s old senas pirmas klasikinis

Mini Cooper

Šį kartą mano apžvalgoje visiems pasaulyje pažįstamas, atrodo amžinybę gaminamas - patrauklus, mažas ir stilingas Mini Cooper. Šiais (2019) metais, Mini švenčia savo 60-metį! Jo kūrėjas Seras Sir Alex Issigonis būtų tikrai nustebęs, kokiu ilgu sėkmės keliu nukreipė savo kūrinį, tačiau taip pat galimai pašiurptų, kad šių dienų Mini, ne toks jau ir mini.

Pirmoji Mini Cooper karta 1959-1967

Pirmoji karta pradėta gaminti 1959 metai tapo geriausiai parduodamu britišku automobiliu. Iki 2000 metų šių mažylių pagaminta net 5 milijonai. Nuo tų metų, baigėsi angliškojo Mini Cooper gamyba, kadangi visas teisės nupirko BMW, tačiau jie išlaikė Mini prekės ženklą ir pavadinimą.
Mini kūrėjo tikslas buvo išleisti į prekybą automobilį, kuris bus patogus mieste, reikalaus mažai kuro, bus vikrus ir stilingas. Jis buvo pradėtas gaminti dviejų durų su keturių cilindrų BMC varikliu, tad savo stiliumi ir širdimi buvo labai panašus į brolius Morris Minor ir Austin.
1964 metais Mini buvo pradėtas gaminti su nauja Moulton dizaino hydrolastine sistema, kurios dėka važiavimas tapo minkštesnis, tačiau Cooper svoris išaugo kaip ir jo gamybos kaina. 1971 metais pristatyta vadinamoji "gumos važiuoklė, kuri naudojama iki šių dienų.
1960-ųjų Mini Cooper pasižymėjo tik ne tik savo mažais gabaritais, tačiau jame buvo pakankamai vietos keleiviams ir net bagažui.
mini cooper s sport coupe

  Pirmoji Mini karta turėjo net keletą modelių:
 • Wolesely Hornet and Riley Elf (1961-1969)
 • Morris Mini Traveller ir Austin Mini Countryman (1960–1969)
 • Mini Van (1960–1983)
 • Mini Moke (1964–1989)
 • Mini Pick-up (1961–1983)
 • Morris Mini K (March 1969–1971, tik Australijos rinkai)

Jo vardas Cooper - Mini Cooper

Vardas Cooper šiam mažyliui prigijo 1961 metais, kai Mini savininkas John Coope ir jo draugas Sir Alix Issigonis aprūpino Mini galingesniu varikliu ir kitais patobulinimais. John Cooper jau buvo pasižymėjęs kurdamas sportiniu automobilius, gale montuojamu varikliu. Šį kartą savo meistriškumą jis parodė su Mini Cooper - jo kūrinys laimėjo 1964,6 ir 67 metų Monte Carlo ralį. 1966 metais Mini buvo diskvalifikuotas po to, kai užėmė pirmas tris prizines vietas.
1961 metais 0.8 litro variklio iš Morris Mini-Minor tūris buvo padidintas iki 1 litro, kas leido jo galią padidinti nuo 34 iki 55 arklio galių. Automobilyje buvo montuotas sportinis dviejų karbiuratorių variklis, mechaninė trumpo perjungimo pavarų dėžė ir priekiniai stabdžių diskai, kas buvo neįprasta tų metų mažame automobilyje.
Galingiausia Mini Cooper S versiją buvo pristatyta 1963 metais. Jame montuota 1.1 litro variklis, didesni diskiniai stabdžiai. Per metus šio modelio buvo parduota 4030 vnt, o tuomet jis buvo atnaujintas ir toks gamintas iki 1971 metų.

Antrasis Mini 1967-1970

1967 metais pristatytas Mini turėjo daug pakeitimų iš dizaino pusės: naujos grotelės, didesnis galinis langas ir t.t.. Per pora metų buvo parduota 2 milijonai šių Mini. Pickup ir station wagon versijos buvo labai sėkmingos, nes buvo itin patvarios tiek kasdieniniam važinėjimui, tiek raliui. Žmonės žinojo, kad tuometiniu Mini buvo galima pasitikėti - jis savo darbą atliks iki galo. Ir kels jums šypseną. Tolimesnė Mini Cooper sėkmė buvo pastūmėta pasirodymo automobilių gaudynėse 1969 metų filme "The Italian Job".

Trečiasis Mini

Trečioji karta labiausiai skyrėsi paslėptais durų vyriais ir didesniais langais. Šios Mini kartos metu, buvo galutinai pamiršti Austin ir Morris pavadinimai. 1974 metais Cooper'yje pradėtas standartiškai montuoti šildytuvas. 1970 metais Mini buvo vis dar populiarus Britanijoje, tačiau atrodė vis labiau pasenęs lyginant su savo naujais konkurentais. Nuo 1960 metų taikytas dizainas jau tikrai buvo pasiruošęs atsinaujinimui ir to tikrai reikėjo norint išlikti konkurencingu rinkoje. Tai buvo svarbu Anglijai, kadangi Mini vis dar buvo vienintelis Anglijoje gaminamas automobilis, parduodamas vietinėje rinkoje.

Ketvirtoji karta 1976-1983

Šiais metais Mini buvo automobilis, kuris ,pagal Anglijos įstatymus, buvo leidžiamas vairuoti neįgaliesiems. Tačiau iš esmės, tai buvo sunkus metas. Pardavimai krito, naujų konkurentų Austin Mini-Metro, Ford Fiesta, Volkswagen Polo, Renault 5 dėka. 1981 metai buvo paskutiniai, kuomet Mini Cooper buvo labiausiai perkamų Anglijoje automobilių dešimtuke.

Mini 4-7 kartos

1984 - 1996 metais buvo išleistos dar trys Mini kartos. 7-oji, paskutinė versija buvo pradėta gaminti su dvigubu įpurškimu, priekyje montuojamu radiatoriumi, didesniu atnaujintu prietaisų skydeliu ir naujove - vairuotojui skirta oro pagalve.
Standartinė Mini Cooper versija turėjo 1.3 litro variklį. 2000 metais buvo nutraukta Mini gamyba ir 41 metų era baigėsi.

Mini Cooper Apdovanojimai

 • 1995 metais Mini Cooper paskelbtas šimtmečio automobiliu
 • 1996 metais laikraštyje Classic & Sports Car paskelbtas Nr.1 klasikiniu automobiliu
 • 1999 metai - Europos šimtmečio automobilis
 • 2003 metai - Šiaurės Amerikos metų automobilis

Mini Cooper šiandien

mini cooper s sport coupe naujas 2015

Nors originalioji Mini gamyba buvo nutraukta 1999 metais, Paryžiaus automobilių parodoje buvo pristatyta konceptinė Mini versija. Kadangi susidomėjimas buvo didžiulis, Mini mes matome ir šiandien - jo gamyba pratęsta. Priklausomai nuo to, kokie jūsų norai šiuo metu galima įsigyti 9 Mini versijas:

 • Hardtop Two-Door – panašiausias į senąjį Mini
 • Hardtop Four-Door – didesnis keturių durų Mini su daugiau erdvės
 • Countryman – didysis Mini, keturduris, penkiavietis, varomas 4 ratais
 • Clubman – keturduris, dvidure bagažine, didžiausias gaminamas Mini
 • Convertible – panašus į originalą, tik su minkštu stogu
 • Paceman – dviejų durų, keturvietis, 4 varančiųjų ratų sistema
 • Coupe – galingas, sportiškas, dviejų vietų
 • Roadster – panašus į Coupe modelį, bet smagesnis, dėl atidaromo stogo
 • John Cooper Works – lenktynėms gaminamas Mini Cooper

Daugiau mano apžvelgtų ypatingų automobilių

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis