Mazda mx-5 3karta trečioji karta

Mazda MX-5 (1 dalis)

Sunku patikėti, tačiau Mazda MX-5 netrukus švęs savo 30 metų gimtadienį. Pradeda gaminti 1990 metais Mazda tapo daugelio automobilių entuziastų numylėtine ir yra populiariausias pasaulyje sportinis automobilis. Įkvėpta 60-ųjų metų sportinių angliškų automobilių tokių kaip Lotus Elan, MGB, and Triumph Spitfire, Mazda MX-5 , dar kitaip vadinama Miata. buvo tikrai mažytė. Vos 393 cm ilgio ir 226 cm ratų bazės sportinis kupė sveria vos 960 kg. Mazda buvo maža, stilinga ir labai maloni vairuoti. Miatai buvo pritaikytos visos tuometinės Japonijos gamintojų technologijos, tad automobilis buvo labai kokybiškas ir buvo taip visų išgirtas, kad net iš Mazdos lipdukų buvo galima uždirbti didelius pinigus.

Mazda MX-5 paprasta , bet ne prasta

mazda mx-5Miata varoma 1.6 litrų 4 cilindrų deimantu, kuris išvystė vos 116 AG, tačiau kaip įprasta iš japono galima spausti viską ir jis su malonumu atiduoda visą savo galią. Maloniai veikianti penkių pavarų mechaninė pavarų dėžė su trumpa svirtimi veikė tiksliai ir patikimai, o lengvas sankabos pedalas leido mėgauti net ilgais pasivažinėjimais. Keturių bėgių automatinė dėžė pradėta montuoti 1991 metais. Iki 100 km/h Mazda MX-5 važiavo per 9 sekundes, o ketvirtį mylios įveikdavo per 17s. Miata vikri, tačiau vangoka tiesiojoje.
Miata buvo kurta vingiuotiems keliukams, o ne tiesiojoje lenktyniauti su Mustangais ir Camaro. Tačiau jos paklusnaus valdymo, informatyvaus vairo, žemos pakabos ir atletiškumo ją buvo sunku pagauti aštriuose posūkiuose. Daugybė galingų automobilių vairuotojų buvo sugėdinti šios mažylės su įgudusiu vairuotoju.

Pirmaisiai metais Mazda MX-5 kainavo apie 15'000 USD. Papildomai buvo galima rinktis oro kondicionierių, gražesnius ratus, elektrinius langus, veidrodėlius, ir garso sistemą su kasečių grotuvu, kietą stogą. Kadangi buvo itin kokybiškai pagaminta, Miata buvo vadinama neužmušamu automobiliu, su labai nedideliais remonto kaštais.

Seno dizaino, bet vis tiek graži Alfa Romeo Spider ir senolis priekiu varomas Mercury Capri buvo vieninteliai kiti pasirinkimai šiame segmente ir jie negalėjo varžyti su Miata. Pirmosios kartos gamybos metais 1990-1997, Miata išleido keletą išskirtinių modelių, kurie buvo dažomi išskirtinėmis spalvomis, parduodami su unikaliais ratais ir oda aptrauktom interjero detalėm. Taip pat buvo trasai skirta 'R' versija. Pagrindinis skirtumas, nuo bazinės Mazdos buvo sustiprinta važiuoklė ir 1,8 litro 128 AG variklis.

Antra Mazda MX-5 karta taip pat nuostabi

mazda mx-5 trečioji kartaKadangi pirma laida buvo nepaprastai sėkminga, antroji susidūrė su tikru iššūkiu - kaip sukurti dar geresnę Mazdą? Ši buvo gaminta 1999-2005 metais (nebuvo gaminama 1998 metais), buvo 80kg sunkesnė ir tokio paties dydžio. Taip pat buvo šiek tiek galingesnė, kadangi buvo aprūpinta 1,8 litro 140 AG varikliu. Buvo parduodama su 5 arba 6 bėgių mechanine dėže bei 4 bėgių automatu. 100 km/h pasiekė per 8 sekundes, o ketvirčiui mylios reikėjo 16s, tad šis modelis buvo greitesnis ,tačiau vėl gi - kurtas ne tiesiajai.
Naujosios kartos kėbulas atrodė sportiškiau, atviri žibintai (senajame modelyje buvo atsilenkiantys), ir galinis plastikinis langas buvo pakeistas stiklu. Buvo galima rinktis iš dviejų komplektacijų : bazinės ir LS. Bazinė buvo itin paprasta, skardiniai ratai, mechaniškai valdomi langai. LS versijoje buvo lieti ratai, oro kondicionierius, nuleidžiamas stogas, odinis salonas.
Taip pat buvo nemažai specialių modelių su išskirtinėmis spalvomis bei salono detalėmis. Paskutinius dvejus metus buvo gaminama 'Mazda Speed' versija, kuri buvo aprūpinta 178 AG turbininiu varikliu ir visuose ruožuose buvo sekunde greitesnė, turėjo didesnius ratus, dar kietesnę važiuoklę. Ši Mazda MX-5 versija buvo tai ko dauguma jos mėgėjų laukė ir taip pat buvo labai sėkminga.
Daugiau apie Mazda MX-5, antroje dalyje.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis