ar visos jūsų automobilio kuro sąnaudos yra racionalios?

Kuro sąnaudos ir kaip jas sumažinti: patarimai ilgoms kelionėms automobiliu

Atėjus vasarai, visi norime daugiau pinigų skirti poilsiui prie jūros bei įvairioms pramogoms, o ne tokiems nuobodiems dalykams, kaip kuro sąnaudos, padengti. Tačiau tai padaryti yra sudėtinga, kai norime nukeliauti į tolimesnę šalį. Šiame straipsnyje aptarsime kelis būdus, kaip galima sumažinti kuro sąnaudas ilgų kelionių automobiliu metu.

Kuro sąnaudos mažės, jeigu bus atliekama automobilio profilaktika

  • Palaikykite padangų slėgį. Ne iki galo pripūstos padangos gali reikšti didesnę trintį tarp jų ir asfalto. Reguliariai pasitikrinkite ar jūsų padangų slėgis nėra nukritęs žemiau rekomenduojamo lygio, nes net ir truputį per žemas padangų slėgis lemia, jog jūsų automobilis suvartos daugiau kuro. Tai ypač aktualu ilgų kelionių metu, kai “tuščiai” deginamo kuro kiekiai išauga vien todėl kad ilgai važiuojate. Tad pasitikrinkite padangų slėgį, o sutaupytus pinigus galėsite skirti kažkam smagaus.
  • Neviršykite nustatytų gamyklinių gabaritų. Stenkitės išlikti aerodinamiški ir, jeigu įmanoma, nieko netvirtinkite prie automobilio stogo. Didesnis oro pasiprešinimas didina suvartojamų degalų kiekį.
  • Pasirūpinkite, kad automobilis visada būtų techniškai tvarkingas. Įsitikinkite, ar viskas yra savose vietose ir ar nedega variklio lemputė.  Nepamirškite patikrinti oro filtro, kadangi užsikimšęs oro filtras taip pat gali dramatiškai padidinti kuro sąnaudas. Reguliariai tikrindami automobilio techninį stovį, jūs ne tik būsite ramūs, kad kuras naudojamas efektyviai, bet ir išvengsite nenumatytų išlaidų gedimams šalinti. Visa diena praleista autoservise bei milžiniška sąskaita apkartins prisiminimus apie bet kurią kelionę užsienyje.
ilgos kelionės metu kuro sąnaudos gali būti sumažintos

Mažesnės kuro sąnaudos yra ir įpročio reikalas

  • Neviršykite greičio. Daugelis vairuotojų mėgsta greičio apribojimus viršyti bent 10 kilometrų per valandą. Tačiau tai stipriai atsiliepia automobilio kuro suvartojimui, ypatingai jeigu vairuojate didesnį automobilį. Geriausiems rezultatams naudokite autopiloto funkciją, taip palaikydami pastovų greitį.
  • Įjunkite kondicionierių. Tai gali pasirodyti nelogiška, turint omenyje, jog oro kondicionierius padidina suvartojamo kuro kiekį. Tačiau žymiai blogiau yra važiuoti su nuleistais langais ir taip sukurti didesnį oro pasipriešinimą, kuriam įveikti jūsų automobilis degins daugiau kuro, negu jo suvartotų jūsų kondicionieriaus veiklai palaikyti. Todėl be jokio kaltės jausmo atsukite kondicionierių, nes taip galite net sutaupyti.
  • Neskubėkite užsipilti kuro. Nėra jokios racionalios priežasties, dėl kurios reikėtų nuolat kuro baką palaikyti pilną – visiškai užtenka jį užpildyti kai kuro jame lieka ketvirtadalis. Rečiau užsipilant kuro su savimi vežiosite mažiau svorio ir turėsite daugiau laiko rasti degalinę, siūlančią mažesnę degalų kainą.
  • Stebėkite kaip naudojate akseleratoriaus pedalą. Jeigu automobilyje turite sąnaudas rodantį kompiuterį, stebėkite jį kai spaudžiate akseleratoriaus pedalą. Kiek švelniau greitindami ir lygiai taip pat švelniau spausdami stabdžio pedalą galite sutaupyti net iki 35 procentų kuro. Keliaudami mieste, stenkitės nustatyti optimalų greitį, kuriuo galite pravažiuoti pro žalias šviesoforo šviesas per daug nedidindami greičio. Taip pat, jeigu tolumoje matote degant raudoną šviesoforo signalą, stenkitės sulėtinti tiek, kad nereikėtų prie jos visiškai sustoti, ir kad galėtumėt išlaukti žalios šviesos palengva riedėdami.
  • Laiku pakeiskite pavarą:

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis