oro kondicionierius automobilyje blogai veikia

Kondicionierius pučia tik šiltą orą?

Automobilio kondicionierius ilgą laiką veikė nepriekaištingai, tačiau pradėjote pastebėti, kad jis nepučia tikrai šalto oro, jis vėsus, bet ne šaltas? Arba pučia šaltą, kai važiuojate, tačiau sustojus vėl pučia šiltą orą? Arba blogiausia, vieną dieną viskas veikė puikiai, bet kitą rytą kondicionierius pučia tik karštą orą? Taigi, kokios to priežastys pasiaiškinsime šiame straipsnyje.

automobilio kondicionieriusAutomobilio kondicionierius veikia lygiai tokiu pačiu principu, kaip kondicionierius namuose ar šaldytuve. Sistemoje cirkuliuoja freono dujos, kurios suspaudžiamos tokiu slėgiu, kad tampa skysčiu ir tuomet jį garina, kad išgautų šaltį. Sistemoje yra kompresiorius, kondicionierius radiatorius, džiovintuvas, garintuvas.
Tačiau jūsų šaldytuvas neprivalo veikti ekstremaliomis sąlygomis, kaip automobilyje esantis kondicionierius. Automobilio sistemoje yra daug dalių, kurios nuo vibracijos ir apkrovų susidėvi, pvz tarpinės,vamzdeliai. Kondicionavimo sistema nuolat tobulėja, tačiau net ir naujų automobilių sistemos praranda apie 10% efektyvumo per metus naudojimo.

Taigi, kodėl pečiukas pučia tik šiltą orą?

Dauguma atvejų taip nutinka dėl freono trūkumo sistemoje. Iš esmės tai kondicionierius keičia karštą orą šaltu paimdamas šilta orą iš salono, jį atvėsindamas ir pūsdamas atgal. Kaip tai vyksta? Freonas patenka į garintuvą, kur yra maišomas su šiltu oru ir dėl to garuoja labai šaltais garais.
Kai sistemoje trūksta freono, jis paverstas skysčiu garintuve sumaišomas su didesniu kiekiu karšto oro. Freonas prie džiovintuvo sienelių yra perkaitinamas dėl ko susidaro ledo kristalai užšaldantys sistemą.

automobilio kondicionierius sugedoKartais užšalimas gali įvykti dėl prastos cirkuliacijos kondicionieriaus radiatoriuje. Kondicionieriaus radiatorius yra šalia variklio radiatoriaus ir atrodo kaip mažesnė jo versija su įvairiais vožtuvas skirtais išleisti karštą orą, kad freonas galėtų išlaikyti skysčio būseną. Kadangi kondicionieriaus radiatorius yra pačiame automobilio priekyje , jam tenka daug ant kelio esančių dulkių, šiukšlių, vabzdžių, kas gali užkimšti radiatorių ir dėl to pečiukas gali pūsti tik karštą orą.

Jei dingsta freonas

Jei kondicionieriaus veikimą prastėja po truputį, tai geriausias scenarijus kokio galite tikėtis. Tai reiškia, kad freono mažėja po truputį, bėgant mėnesiams, o tai yra visiškai normalu. Dauguma atvejų jums tereikia pasipildyti kondicionavimo sistemą freonu ir tiek bėdų.
Jei vieną dieną kondicionierius veikė puikiai, o kitą dieną nebeveikia , čia jau problema. Tokiu atveju reikia važiuoti daryti diagnostiką, kadangi kažkur sistemoje įvyko rimtas gedimas ir, greičiausiai, sistemoje visiškai nebėra freono.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis