prakiurus padanga atsarginis ratas

Ką daryti, jei neturi atsarginio rato?

Važiuojate kelionėje automobiliu, puikus oras, šviečia saulė, esate toli nuo miesto, mėgaujatės vairavimu ir staiga užsidega įspėjamasis padangos ženkliukas skydelyje, automobilis tampa sunkiai valdomas, pasigirsta keista garsas ir suprantat - pradūrėt padangą. Pasikeisti atsarginį ratą tikrai nėra sunku, tačiau apie 40-50% šiuolaikinių naujų automobilių parduodami be atsarginio rato ir permontavimo komplekto. Galite išsikviesti pagalbą, tačiau priklausomai nuo to kaip toli ir kokią savaitės dieną, kokiu laiku nutiko nelaimė, priklauso kiek teks laukti. O gali nutikti ir taip, kad tądien pagalbos nebegausite. Šiame straipsnyje aptarsiu kaip pasiruošti tokiam atvejui, kad prakiurus padanga netaptų košmaru.

Kodėl automobiliai parduodami be atsarginio rato?

atsarginė padanga atsarginis ratasAtrodo keista, 10-20 metų senumo automobiliai visada buvo parduodami su atsarginiais ratais, tačiau naujutėlė Toyota nebekomplektuojama taip. Čia situacija, kai lazda turi du galus. Mūsų lūkesčiai auga, mes norim, o gamintojai siūlo daugiau galios ir mažesnes kuro sąnaudas. Vienas svarbiausių dalykų siekiant sumažinti kuro sąnaudas yra svoris. Gamintojai atsisako atsarginio rato, domkrato, raktų rato varžtams ir taip sutaupo keliolika kilogramų. Taip, tai nėra daug, tačiau tai yra šis tas ir tai yra pagrindinė priežastis dėl ko nauji automobiliai dažnai neturi atsarginės padangos.

Run-Flat tipo padangos

Ar esate girdėję apie padangos, kurioms prakiurus, galite ramiai važiuoti toliau? Tokios padangos egzistuoja. Jos kainuoja 30-50% daugiau, nei įprastos ir prakiurus yra sunkiai remontuojamos, tačiau būtent jos gali išgelbėti jus iš labai nemalonių situacijų. Pirmiausia, tai prakiurus tokiai padangai automobilis netaps taip sunkiai valdomas, kaip važiuojant su tuščia įprasta padanga. Run-flat nutikus incidentui leidžia nuvažiuoti dar apie 70km, tad be jokių problemų nuvažiuosite iki savo tikslo, autoserviso ar padangų parduotuvės.

Padangos remontinis komplektas

Jei neturite run-flat padangų ir atsarginio rato, galbūt turite remontinį komplektą? Pasitikrinkite savo bagažinę ir ieškokite nedidelio kanistro, primenančio padangos pompą( gali turėti priedų ). Jei rasite, perskaitykite instrukcijas, kad prireikus žinotumėte kaip naudotis ir patikrinkite galiojimo datą. Paprastai tokie komplektai galioja 5-6 metus. Jei neturite nei vienos iš šių trijų atsargumo priemonių, siūlyčiau įsigyti bent jau remontinį komplektą. Jis reikalaus mažiausiai investicijų ir užims mažiau vietos bagažinėje nei atsarginis ratas su įrankiais. Toks komplektas leidžia užpildyti padangą putomis, kurios užtaiso padangose esančią skylę. Tiesa, toks metodas suveiks, tik jei skylė nėra didelė. Tuomet pompos pagalba pripūsite padangas ir po keliolikos minučių toliau važiuosite. Bet važiuokite tik iki autoserviso. Toks padangos remonto sprendimas yra gan laikinas.

Kitas paprastas ir nebrangus variantas yra įsigyti naudotą atsarginį ratą.Tai bus ir pigu, ir patikima. Šiais laikais yra daugybė vietų, kur galima rasti įvairiausių atsarginių dalių, o gausiausias pasirinkimas yra pas mus.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis