oro filtrai automobiliams sportini oro filtras

Geriausi oro filtrai

Jei pabandytumėte važiuoti automobiliu be oro filtro, variklis "kvėpuotų" itin lengvai, pastebėtumėte padidėjusią variklio galią, sumažėjusias kuro sąnaudas. Taip pat labai greitai pastebėtumėte, kad variklis ima keistai elgtis, nes vos per kelias dienas jį patektų tiek dulkių, šiukšlių, purvo ir kitokių dalykų, kad variklis būtų stipriai pažeistas.
Atminkite, varikliui važiuoti reikia oro, kuro ir kibirkšties. Jūs galite pasirūpinti, kad variklis gautų kuo daugiau oro, tačiau jis būtų filtruojamas nuo visų nereikalingų atliekų - tokiu atveju pagerinsite ir galią, ir kuro sąnaudas. Tad koks geriausias santykis tarp laisvo oro tėkmės ir gero filtravimo?

Tepaliniai oro filtrai

Viena anksčiausiai pradėtų naudoti oro filtrų sistemų buvo tepalo pagrindu. Oras patekdavo į vadinamą tepalo vonią, kurį buvo sukurta sulaikyti didžiausias ore esančias šiukšles. Tuomet oras nukreipiamas į filtro elementą, kur sulaikomos mažesnės šiukšlės. Paprastai filtro elementas buvo putplasčio arba plieno tinklelis (ankstyvieji automobiliai naudojo tinklelį iš arklio plaukų), kuris turėjo būti reguliariai valomas žibalu, kartu keičiant oro filtro tepalą.
Tepalo pagrindo oro filtrai buvo gan efektyvūs ir dar dabar naudojami kai kuriose pramonės technikose, kur darbas vyksta itin dulkėtose, smėlėtose vietovėse. Įprastomis miesto sąlygos toks filtras nėra labai efektyvus ir jo naudojimui reikia per daug pastangų, keitimas ir valymas yra gan purvinas darbas, tad prieš ~50 metų jie buvo pakeisti kitais...

Popieriniai oro filtrai

popierinis oro filtrasTurbūt jau anksčiau esate matę popierinius oro filtrus. Varikliuose su karbiuratoriaus jei būna žiedo formos ir dedami dideliame korpuse, esančiame ant karbiuratoriaus. Oro filtruose naudojama suspaustų pluoštų terpė. Pluoštai yra sulankstyti į griovelius taip maksimaliai padidinant filtro plotą. Oras keliauja kiaurai per mikroskopinius tarpus, o kietosios dalelės lieka filtre. Taip veikiantis oro filtras, žinoma, užsikemša, tad turi būti keičiamas kas 12-15tūkst. kilometrų.

Poliuretano filtrai

poliuretano oro filtrasTokius filtrus vis dar galima rasti žoliapjovėse ir panašioje technikoje, o tam tikrą laiko tarpą jie buvo ir montuojami automobiliuose, kaip naujovė. Pradžioje tai atrodė, kaip puiki nauja alternatyva - paprastas atviro tipo putų sluoksnis, mirkytas aliejuje, tad yra gan lipnus ir lengvai sulaiko kietąsias daleles. Teoriškai tokie filtrai yra plaunami ir galimi naudoti ne vieną kartą, tačiau praktikoje juos gerai išplauti yra gan sunku. Tačiau pagrindinis tokių filtrų minusas yra tas, kad gerai praleidžiantys orą filtrai prastai atlieka filtravimo funkciją ir atvirkščiai. Taip pat tokie filtrai neturi griovelių, kaip pvz popieriniai filtrai, todėl jų bendras plotas yra mažesnis ir filtravimas prastesnis. Dėl šių priežasčių tokie filtrai yra praktiškai nebe naudojami.

Medžiaginiai oro filtrai

Skamba itin paprastai - oro filtras, kuris gaminamas iš medvilnės medžiagos sluoksnių, mirkytų tepale. Šie filtrai, kuriuos K&N sukūrė prieš 40 metų naudojami iki dabar. Medvilnės medžiagos sluoksniai dedami tarp vielinių tinklelių, kurių pagalba plotas suformuojamas į griovelius ir taip padidinamas filtro plotas. Toks oro filtras daug sunkiau užsikemša ir jei kasdien nevažiuojate žvyru, galėsite važiuoti apie 50'000 km kol filtrą reikės plauti. Taip, tai dar vienas tokios oro filtro pliusas. Jie yra daug kartinio naudojimo. Tinkamai prižiūrimas toks oro filtras tarnaus amžinai, jis yra nekeičiamas. Valymas yra gan paprastas procesas - filtrą patalpiname į specialių tirpiklį, kuris atkelia nuo paviršiaus jame sulaikytas kietąsias daleles, tuomet jos nuplaunamos vandenius ir viskas sutepamas jam skirtu tepalu. Šie filtrai dažnai vadinami tiesiog sportiniais oro filtrai, dėl jų itin gero filtravimo ir puikaus oro pralaidumo.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis