generatorius alternator

Generatoriaus gedimo požymiai

Pasukat užvedimo raktelį, bet automobilis neužsikuria? Skydelyje mirksi lemputės, girdit starterio tiksėjimą ir diagnozuojat - blogas akumuliatorius arba išsikrovęs akumuliatorius. Bet gal viskas ne taip paprasta? Tas pats gali pasikartoti ir su nauju akumuliatoriumi, jei nepastebėsite generatoriaus gedimo požymių. Net profesionalai dažnai suskumba kaltinti akumuliatorių, tačiau dažnai suklysta, kadangi blogai veikiantis arba neveikiantis generatorius greitai iškrauna arba sugadina ir naują akumuliatorių. Štai keli patarimai susiję su generatoriumi ir jo gedimais.

generatoriaus gedimo požymiai generatorius ir jo dalys

Kaip veikia generatorius?

Generatorius yra automobilio neišsenkantis elektros šaltinis tol, kol jis veikia gerai. Užkurti automobiliui ir aprūpinti visus jo agregatus elektra, reikia labai daug energijos. Ir nors akumuliatorius savyje talpina didelį kiekį elektros, galiausiai žibintai, šildymas, radijas, navigacija, prietaisų skydelis ir begalė kitų prietaisų akumuliatorių iškrautų. Čia į pagalbą ateina generatorius. Varikliui dirbant jis mechaninę energiją paverčia elektra ir perduoda automobilio agregatams. Tačiau generatorius susideda iš tokių dalių kaip rotorius, šepetėliai, diodų plokštės, rėlės, guoliai, skriemuliai ir šios dalys su laiku susidėvi, ir reikalauja pakeitimo. Generatoriaus gedimo požymiai nėra sunkiai pastebimi..

generatorius alternator

Generatoriaus gedimo požymiai

Neryškūs žibintai

Vienas iš generatoriaus gedimo simptomų yra neryškūs žibintai. Kadangi žibintų šviesą palaiko generatorius, jam sugedus jie energija ima iš akumuliatoriaus, kuris su laiku silpsta. Arba generatoriaus teikiama energija gali priklausyti nuo variklio apsukų, jei matote, kad žibintai šviečia ryškiau paspaudus gazą - greičiausiai blogai veikia generatorius.

Klaida prietaisų skydelyje

Dauguma automobilių prietaisų skydelyje rodys klaidą, jei generatorius nekraus akumuliatoriaus. Tai gali būti variklio simbolis, akumuliatoriaus lemputė, ar raidės "ALT".

Keisti garsai

Generatoriuje yra besisukantys guoliai. Jiems susidėvėjus, akivaizdžiai girdimas jų darbas - tai ženklas, kad juos reikia keisti.

Elektros problemos

Važiuojant automobiliu visi elektros prietaisai energiją gauna iš generatoriaus. Jam sugedus, turėtų sutrikti ir elektros prietaisų veikimas. Gali sulėtėti elektra valdomų langų, veidrodėlių, sėdynių valdymas, nusilpti apšvietimas, žibintai, multimedija.

Važiuojant užgęsta variklis

Jei važiuojant užgęsta variklis, tai gali būti generatoriaus kaltė. Elektra valdomam kuro įpurškimui reikia daug energijos, jei jos negauna varikliui nebetiekiamas kuras ir šis užgesta.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis