Ford ecoboost variklis engine

FORD Ecoboost

Visi variklių gamintojai varžosi kam pavyks išgauti daugiau arklio galių iš vieno litro tūrio variklyje. Visi siekia tai padaryti mažiausiomis kuro sąnaudomis ir tuo pačiu kiek įmanomą sumažinti variklio išmetamąsias dujas. Vieną pažangiausių technologijų pateikė FORD Ecoboost variklis, kuris yra nuskynęs geriausio naujo variklio apdovanojimą, bei geriausio metų automobilio apdovanojimą , net tris metus iš eilės (2014 - 2017m.)

2010m. FORD pradėjo montuoti ecoboost variklius į daugumą savo automobilių, nuo Ford Fiesta ir Focus iki Ford F150. Ford ecoboost variklis montuojamas su turbo kompresoriumi ir tiesioginiu kuro įpurškimu.

ford ecoboost engine variklis Turbina varikliui tiekia didesnį deguonies kiekį. Tai puikus variklio priedas, kuris nereikalauja variklio perdarymo. Turbo kompresorius skiriasi nuo mechaninio kompresoriaus ( supercharger ) tuo, kad turbina naudoja išmetamąsias dujas, kurių pagalba suka kompresorių. Tuo tarpu mechaninį kompresorių suka variklio velenas, kuris yra sujungtas su kompresoriumi diržu. Kadangi supercharger yra sujungtas su variklio jo apsukos ribojamos iki 50'000 apsisukimų per minutę, o turbo kompresorius yra nepriklausomas nuo variklio, tad gali suktis daug greičiau.

Antra pagrindinė variklio savybė yra kuro įpurškimas. Tiesioginis kuro įpurškimas reiškia, kad kuras tiekiamas tiesiai į cilindrus, o ne į įsiurbimo kolektorių. Tiesioginiam kuro įpurškimui reikalingas aukštas kuro slėgis. Fordo ecoboost variklyje esanti kuro degimo kamera ir stūmoklio karūnėlė yra sukurtos taip, kad padarytų įsiurbimo smūgio efektą geresniam kuro degimui. Ford Ecoboost įpurškimo sistema sukurta taip, kad gali tiekti skystesnį kuro mišinį važiuojant ramiu rėžimu, pavyzdžiui autostradoje , bet , kai reikia, pvz važiuojant į įkalnę, staigia bėgėjantis, sutirština kuro mišinį ir išgauna daugiau galios.

Ecoboost varikliams naudojamos tokios medžiagos kaip sutankinto grafito geležis ir aliuminis siekiant sutaupyti svorio, neprarandant stiprumo.

Ecoboost variklių galia

ford ecoboost engine variklis mustang Kadangi ecoboost yra Ford vizitinė kortelė, pažiūrėkite kokią galią tiekia galingiausi ecoboost varikliai montuojami Ford automobiliuose.

  • 2.3 litro, 4 cilindrų Ecoboost Ford Mustang: 310 AG, 430-470 Nm, 13.5 litro kuro sąnados mieste ir 8.5 greitkelyje.
  • 2.3 litro , 4 cilindrų Ecoboost Ford ExplorerL 280 AG, 410 Nm, 15 litrų mieste, ir 8,5 užmiestyje.
  • 2,7 ltro, V6 Ecoboost Ford F150: 325 AG, 508 Nm, 15 litrų sąnaudos mieste ir 10,5 užmiestyje.

Ecoboost varikliai pakankamai ilgai yra rinkoje, kad įrodytų savo technologijos patikimumą ir privalote sutikti, kad toks galios ir kuro sąnaudų santykis yra neįtikėtinas. Turint omeny, kad prieš ecoboost važiuodami Ford Mustang ar Ford Explorer užmiestyje vargiai sutilpdavo į 13 litrų.


Daugiau apie Ford Ecoboost variklįDaugiau naudingų straipsnių rasite Straipsnių skiltyje

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis