padangos apie padangas kokios yra geros padangos

Faktai apie padangas

Padangos yra vienas brangiausių automobilio elementų, kuriuos teks periodiškai keisti. Taip pat tai yra vienas svarbiausių saugumo elementų. Dauguma žmonių nekeliauja automobiliu neprisisegę saugos diržo, o pirkdami automobilį atkreipia dėmesį, kad jame būtų įrengtos oro pagalvės ir dažnai ne tik priekyje, bet ir šonuose. Tad kodėl turėtų būti skiriama mažiau dėmesio padangoms? Juk jos yra vienintelis dalykas, kuriuo automobilis sukimba su keliu. Nuo padangų kokybės priklauso sukibimas, kuro sąnaudos, girdimas triukšmas salone, stabdymo kelio ilgis ir kt.. Štai keli faktai apie padangas, kuriuos turite žinoti, jei norite kelionės tikslą pasiekti saugiai ir užtikrintai.

padangos ratai ratlankiai

Dažniausiai padangos sprogsta, nes jose trūksta oro

Padangos yra gaminamos iš itin tvirtos gumos ir gali atlaikyti labai daug krūvio. Tačiau tam turi būti palaikomas tinkamas slėgis padangose. Gamintojo nustatyta kokį svorį kiekviena padanga gali atlaikyti esant tam tikram oro slėgiui jose. Jei slėgis yra per mažas, svoris, kurį padanga gali atlaikyti taip pat mažėja, dėl to gali įvykti sprogimas. Naujesniuose automobiliuose dažnai yra montuojami davikliai, kurie matuoja kiekvienos padangos slėgį ir prietaisų skydelyje praneša, jei tas slėgis yra netinkamas. Neignoruokite šio įspėjimo nei dienos, nes pasekmės gali būti labai liūdnos. Jei tokių daviklių jūsų automobilyje nėra, būtinai reguliariai apsilankykite degalinėse ir pasitikrinkite slėgį patys. Koks slėgis turi būti jūsų padangose dažniausiai galite pažiūrėti atidarę vairuotojo dureles, ant arkos esančioje lentelėje arba ant pačių padangų.

Padangose gali būti per daug oro

Įsivaizduokite, kad pučiate balioną. Jei pūsite per daug - jis sprogs. Taip pat ir su padangomis. Tačiau padangos yra veikiamos didelių apkrovų ir temperatūros pokyčių. Jei važiuojate greitai ar ilgai, padangos įkaista, tad oro slėgis jose didėja, kadangi šildamas oras plečiasi. Tikrai nenorėtumėte patirti ką reiškia padangos sprogimas važiuojant dideliu greičiu. Tad įsitikinkite, kad vadovaujatės automobilio ar padangų gamintojo nurodymais ir palaikote tinkamą oro slėgį.

Spręsk pagal padangos dėvėjimąsi

Po kurio laikotarpio važinėjant tuo pačiu slėgiu galima vizualiai matyti ar jis tinkamas, ar ne. Jei padangos kraštai yra nusidėvėję labiau nei centras, reiškia, kad padangoje buvo per mažai slėgio todėl per didelis padangos plotas turėjo kontaktą su keliu. Jei yra priešingai - labiau nusidėvėjęs padangos centras, reiškia, kad slėgis per didelis ir taip ne tik mažinate savo padangos tarnavimo laiką, bet ir rizikuojate patekti į avariją.

Atsarginis ratas arba "zapaskė" - tik išskirtiniais atvejais

Kai kuriuose automobiliuose atsarginis ratas yra gerokai mažesnis, nei įprasti ratai. Liaudyje vadinama "zapaskė" yra tinkama važiuoti iki 70-80kmh, tad nerizikuokite su ja važiuoti greičiau ar labai toli. Stenkitės ja naudotis tik tiek, kiek iš tikrųjų būtina. Taip pat derėtų kartais patikrinti oro slėgį atsarginiame rate tam, kad jo prireikus jis būtų tinkamas naudojimui.

Vairuokite saugiai ir atsakingai. Pasitikrinkite padangų slėgį kartą per mėnesį ir prieš kiekvieną tolimą kelionę. Rūpinkitės savo, keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumu ir tą patį rekomenduokite draugams. Laikykitės automobilio ar padangų gamintojo nurodymų ir oro slėgį palaikykite būtent tokį, koks rekomenduojamas.

naudotos padangos

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis