pavarų dėžės gedimo požymiai perjungiant bėgius

Dažniausi automatinės pavarų dėžės gedimo požymiai - kada verta sunerimti?

Automobilis yra brangus malonumas, juk kainuoja viskas - kuras, stovėjimo aikštelės, plovimas, salono valymas, langų skystis, tepalai. Ar liko kažkas nepaminėta? Taip, pinigines labiausiai plonina automobilio remontas. Dažnam sukyla nemalonūs jausmai, prisiminus kiek kainavo praeitas rimtesnis automobilio taisymas. Į "skaudžiausių" (brangiausių) gedimų top5 patenka pavarų dėžės gedimai, už juos, turbūt, baisiau tik variklio problemos. Auksinė taisyklė, norint kiek įmanoma sumažinti išlaidas taisymui: vos atsiranda pirmieji pavarų dėžės gedimo požymiai - marš į autoservisą. 

Pavarų dėžės gedimo požymiai

  • Sunkiai persijungia bėgiai. Tai yra pats akivaizdžiausias ir lengviausiai pastebimas požymis. Jeigu bėgiai persijungia nesklandžiai, jeigu jiems persijungiant jaučiamas dunksėjimas arba smūgiai - turite problemų. Geriausiu atveju - sumažėjo tepalų lygis ir todėl bėgiai persijungia sunkiau, tad nedelsiant autoservise papildžius tepalų lygi, jūs išvengsite rimtesnių problemų. Tačiau jeigu su tepalais viskas tvarkoje - problema rimtesnė. Bet kuriuo atveju, geriausias sprendimas yra kuo greičiau apsilankyti autoservise.
  • Dideli variklio apsukų svyravimai. Važiuojant pastoviu greiču variklio apsukos turėtų būti tolygios, su nedideliais svyravimais. Sunerimti ir autoservise apsilankyti reikėtų, jeigu nekintant važiavimo salygoms ir palaikant pastovų greitį, automobilio variklio apsukos ženkliai didėja ir mažėja, svyruoja. Viena iš tokio automobilio elgesio priežasčių gali būti pavarų dėžės problemos.
  • Sunkumai pradedant važiuoti. Kai užvedate variklį, perjungiate rėžimą iš parkavimo (P) į važiavimo (D) ir nuspaudžiate greičio pedalą - automobilis turėtų pradėti važiuoti. Jeigu jaučiamas ženklus uždelsimas po kuro padavimo, gali tekti apsilankyti autoservise. Šis požymis tampa miglotas žiemą, nukritus temperatūrai, nes gali būti, kad tepalai dar yra nespėję sušilti ir todėl pavarų dėžė veikia kitaip, negu įprastai.
  • Atsitiktiniai bėgių persijungimai. Jeigu važiuojant pastoviu greičiu, jaučiate, kad bėgiai persijunginėja, keičiasi variklio darbo garsas, kuris gali priminti cypimą - nedelskite ir patikrinkite automobilį.
  • Prietaisų skydelyje užsidega lemputė. Turbūt komentaro net ir nereikia - jeigu užsidegė įspėjamoji lemputė - reikia važiuoti į autoservisą. Senesniuose automobiliuose apie pavarų dėžės problemas įspėja užsidegęs variklio signalas, o naujuose automobiliuose yra ir atskira pavarų dėžės lemputė - krumpliaratis su šauktuku.
pavaru dezes gedimo pozymiu salinimas

Dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl genda pavarų dėžė, yra problemos su tepalais. Tepalų gali būti arba per mažai, arba jie gali būti pasenę, tad svarbu juos keisti taip dažnai, kaip nurodo automobilio gamintojo rekomendacijos. Profilaktika yra pigesnė už remontą. O jeigu jau nutiko taip, kad atsirado pavarų dėžės gedimo požymiai - apsilankykite autoservise kaip galima greičiau. Šitaip išvengsite rimtesnių pavarų dėžės gedimų, užkirsite kelią problemoms persimesti ir į kitas automoblio dalis (pavyzdžiui, automobilio variklį). 

Jei norite išvengti problemų - trumpas video anglų kalba apie tai, ko nedaryti vairuojant automobilį su automatine pavarų dėže:

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis