dažni automobilių gedimai

Dažni automobilių gedimai

Pavyzdingi automobilių savininkai savo transporto priemonėms skiria daug dėmesio ir priežiūros. Žinoma, tai padeda norint išvengti netikėtų gedimų ar itin didelių remonto išlaidų dėl ilgą laiką neprižiūrėtos mašinos. Tačiau, kad ir kaip stengtumėtės, kartais nutiks taip, kad automobilis pats parodys gedimo požymius. Šiame straipsnyje apžvelgsiu kokie yra dažni automobilių gedimai ar gedimų signalai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį norint išvengti netikėto sustojimo kelionėje.

car repair automobilio taisymas gedimas

Įspėjamosios lemputės

Įspėjimo arba variklio simbolio lemputės yra dažniausiai pasitaikantis signalas apie kažkurio automobilio elemento gedimą. Šiuos gedimus iššaukia variklio kompiuteris, kuris nuolat gauna signalus iš elektrinių daviklių, kurie dabar jau montuojami praktiškai visuose mašinos agregatuose. Kadangi egzistuoja per 200 klaidų reikšmių, tikslią atsiradusio įspėjimo reikšmę gali nustatyti tik auto elektrikas pasitelkęs kompiuterinę diagnostiką, kuri nurodys, kas tiksliai automobilyje veikia ne taip, kaip nustatyta gamykliniais parametrais.

Netolygus variklio darbas

Kad variklis veiktų "kaip laikrodukas" turi būti tinkamas deguonies ir kuro santykis ir jų mišinys turi tinkamu greičiu sudegti. Tam daug variklio komponentų turi veiktų tinkamai. Vienam iš jų sustreikavus - kenčia visa komanda. Siekiant išvengti šių problemų reikėtų laiku, kaip rekomenduojama gamintojo, keisti kuro, oro ir degimo komponentus.

Prastos kuro sąnaudos

Kai variklis dirba efektyviai, jis sudėtinga tiek kuro, kiek numatyta gamintojų norint išgauto variklio generuojamą galią. Už stabilias kuro sąnaudas atsako tokie variklio elementai kaip kuro filtras, oro filtras, O2 daviklis. Laikui bėgant šios dalys apsineša purvu ar tiesiog susidėvi, tad nebeatlieka savo funkcijos. Kuro sąnaudų problemos vėl gi padeda išvengti reguliarus, pagal nustatytą laiko ir kilometražo terminą, kuro ir oro komponentų keitimas.

car repair mechanic remontas taisymas servisas dalys

Išsikrovęs akumuliatorius

Dauguma akumuliatorių turėtų tarnauti apie 80tūkst. kilometrų. Akumuliatoriaus tarnavimo laiką gali sutrumpinti ir sugedęs jo temperatūros matuoklis, ir prastas generatoriaus veikimas ar laidai. Rekomenduojama keisti akumuliatorių kas 80tūkst. km arba 3-4 metus, net jei dar nepastebite jo neveikimo požymių, kadangi ne daug žmonių geba įžvelgti, kad akumuliatorius starterį suka vangiau, nei turėtų, o to nepastebėję, galite netikėtai vieną kartą automobilio neužkurti visai.

Vairo, pedalo drebėjimas stabdant

Kaip ir visos mechaninės dalys, taip ir stabdžiai su laiku dėvisi ir reikalauja keitimo. Tai bene svarbiausias saugaus keliavimo komponentas, tad stabdžiams nevertėtų taupyti nei pinigų, nei laiko jų patikrinimui. Jei stabdant jaučiate, kad dreba vairas, tai greičiausiai reiškia, kad jūsų priekiniai stabdžių diskai susidėvėjo arba yra kreivi, kas abiem atvejais reiškia, kad laikas keisti diskus ir trinkeles. Jei stabdant jaučiama pedalo vibracija, tačiau vairo ne, tuomet galimai laikas keisti galinius stabdžius.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis