BMW 2002 tii turbo

BMW 2002

1960 metais Amerikoje sportiniai automobiliai patogiai talpinantys 4 ar 5 žmonės buvo dideli, sunkūs ir greiti. Kalbame apie Pontiac GTO, Chevelle SS, Plymouth GTX ir Ford Torino GT. Žinoma, buvo kompaktiškesnių versijų kaip Chevy Nova SS, Ford Falcon Sprint ir Dodge Dart GT, tačiau visi šie automobiliai buvo skirti agresyviam važiavimui tiesiojoje, greitai keičiant pavaras, o ne smagiam pasivažinėjimui kalnuotoje vietovėje.

BMW 2002 siūlo daugiau ištvermės, mažiau akseleracijos

bmw 2002Tačiau šiapus Atlanto, Europoje, egzistavo toks dviduris sportiškas sedanas, galintis talpinti keturis suaugusius. 1968 metais pristatytas BMW 2002. Jis buvo pastatytas ant BMW 1602 bazės, tik 2002 modelis buvo erdvesnis, geriau valdomas. Jame montuotas didesnis 2 litrų keturių cilindrų variklis, kuriame tebuvo 100 AG, tad jam tikrai trūko galios įsibėgėjant. Tačiau puikiai sureguliuota visiškai nepriklausoma važiuoklė su itin informatyviu vairu ir vos 950 kg svoriu leido BMW tiesiog skrieti serpantinais.

BMW 2002 dviejų durų sportinis sedanas

Taip, nors jis ir buvo dviejų durų, tačiau tai sedanas. Europiečių ir amerikiečių požiūris į automobilių tipus šiek tiek skiriasi. Mums įprastas sedanas turi duris, kapotą ir bagažinę atidaromą atskirai nuo galinio lango. Tuo tarpu jiems sedanas būtinai turi turėti keturias duris, o jei tai dvi durys - tai coupe. '2002' tuo metu buvo ypatingas ir neįprastas tuo, kad nors buvo patogus penkiavietis sedanas, jis galėjo palikti užnugaryje daugelį gerokai galingesnių ir greitesnių automobilių bandančių sekti paskui jį vingiuotais keliukais.
1970 metais BMW 2002 dalyvavo bandymuose ir žurnalas Car and Driver komentavo: "Nežiūrėkite į jo išvaizdą, pamirškite, kad tai sedanas. nes šis automobilis turi būt vertinamas, kaip sportinis ir tai jūs patys pajusite juo nuvažiavę vos pora kilometrų. BMW 2002 vingiuotame kelyje nesistengiant nušluostys nosį bet kuriam automobiliui. Vienintelė maža išimtis tai Datsun 240Z. BMW už visus galingesnis ir vairuojamas tiksliau."

BMW 2002 su turbo įpurškimu

bmw 2002 tii turboAutomobilių entuziastai Amerikoje norėjo daugiau galios po '2002' kapotu. Europoje buvo siūlomas galingesniu varikliu aprūpintas "2002 ti" modelis ir kitais metais sukurtas turbininis modelis, tačiau nei vienas iš jų nepasiekė "svajonių šalies". Bet 1972 metais jų svajonės išsipildė ir Amerikoje buvo pristatytas BMW 2002 tii modelis. Jame karbiuratorius buvo pakeistas mechaniniu kuro įpurškimu, buvo padidinta kompresija variklyje, tad šis modelis buvo 40% galingesnis, turėjo 140 AG, iki 100 km/h įsibėgėjo per 9,5 sekundės(1,5s greičiau). Kiti patobulinimai: dar stabilesnė važiuoklė, didesni stabdžiai, pralaidesnė išmetimo sistema ir laimingą vairuotoją sveikinantis oda aptrauktas vairas.

BMW 2002 eros pabaiga

1997 šį modelį pakeitė naujoji karta 320i, kuri buvo 3 serijos pradžia. '2002' modelis buvo ypatingas savo praktiškumu ir malonumu vairuoti, ir puikiai tarnavo tiek BMW gamintojui, tiek šio automobilio mėgėjams.


Daugiau įdomių automobilių rasite čia

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis