automobilio akumuliatoriaus krovimas

Akumuliatoriaus priežiūra žiemą ir akumuliatoriaus krovimas

Įsivaizduokite situaciją - darbo dienos rytas. Nuskamba žadintuvas, Jūs nubundate. Nusiprausiate po dušu, išsivalote dantis, tada einate į virtuvę. Virtuvėje išsiverdate kavos ir pasiruošiate pusryčius. Kol pusryčiaujate, žiūrite televizorių ar kažką skaitote telefone. Viskas, galima važiuoti į darbą. Sėdate į automobilį, pasukate raktelį, norėdami užvesti variklį ir... ir nieko. Per naktį išsikrovė akumuliatorius.

Ką daryti, kad akumuliatoriaus krovimas būtų išimtis, o ne kasdienybė?

Kaip ir visos kitos automobilio dalys, akumuliatorius reikalauja tam tikros priežiūros. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti, norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgiau, - laikas nuo laiko įsitikinkite, kad akumuliatorius yra švarus ir sausas. Tirpstant sniegui ant priekinio stiklo, vanduo gali patekti po automobilio kapotu ir ant akumuliatoriaus. Nukritus temperatūrai ir vandeniui užšalus, akumuliatoriaus kontaktai gali nebeperduoti reikiamos srovės arba būti pažeisti. Purvas ir nešvarumai irgi mažina pralaidumą elektrai, tad sausa šluoste jį retkarčiais nuvalykite. Įsitikinkite, kad gerai pritvirtinti gnybtai.

Akumuliatorių "žudikas" - ilgalaikis iškrauto akumuliatoriaus laikymas. Visiškai išsikrovus akumuliatoriui, jame prasideda negrįštami cheminiai procesai, kurių dėka mažėja akumuliatoriaus galingumas. Akumuliatorių gali iškrauti ilgesnis nevažinėjimo periodas. Įprastai akumuliatorius įkraunamas generatoriaus dėka automobiliui važiuojant. Signalizacija nuolatos "valgo" energiją, o jeigu automobiliu nevažinėjama 10 dienų ir ilgiau, akumuliatorius išsikraus visiškai. Akumuliatorių per dieną gali iškrauti ir pamirštos išjungti trumposios šviesos.

 

Akumuliatoriaus krovimas nuo kito automobilio.

akumuliatoriaus krovimas laidais nuo kito automobilio

Akumuliatorių rekomenduojama krauti tam skirtais prietaisais namuose. Tačiau kartais neįmanoma kitaip išsisukti ir tenka jį krauti nuo kito automobilio, nors to daryti nepatartina. Tam ypač jautrūs naujesni automobiliai, kuriuose yra daug elektronikos ir taip kraunant akumuliatorių gali sugesti kai kurie komponentai. Kraudami būkite ypač atidūs ir nesumaišykite gnybtų, nes galite padaryti ne vien savo automobiliui, bet ir tam, nuo kurio kraunatės. Prieš kraudami akumuliatorius išjunkite abiejų automobilių variklius

  1. Atjunkite neigiamą gnybtą nuo įkraunamo akumuliatoriaus
  2. Vienu laidu sujunkite akumuliatorių teigiamų polių gnybtus
  3. Kitu laidu sujunkite akumuliatorių neigiamus polius
  4. Bandykite užvesti variklį automobilio, kurio akumuliatorių kraunate
  5. Jeigu pavyko užvesti variklį, atjunkite laidus priešinga tvarka, negu sujungėte

Jeigu prižiūrėsite savo automobilio akumuliatorių, jis tarnaus ilgiau, o akumuliatoriaus krovimas ryte vėluojant į darba bus kažkas, ką matysite darant kitus, o ne dažna Jūsų patirtis.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis