automobilio remontas car repair

Automobilių remonto mitai

Visi automobilių vairuotojai ir entuziastai nuolat išgirsta įvairiausių patarimų kaip išlaikyti savo transporto priemonę geresnės būklės, pagerinti trauką, sumažinti sąnaudas, sutaupyti remontui ir t.t.. Nesvarbu ar patarimą duodą šeimos narys, draugas ar serviso meistras - jie ne visada yra teisingi. Kviečiu paskaityti apie dažnus automobilio priežiūros mitus.

Variklio alyvos keitimas kas 10'000 km

tepalų keitimas alyvos keitimasKadaise tai buvo tiesa, tačiau šiuolaikiniai varikliai, turiu omenyje pastarųjų 15m variklius, yra pritaikyti važiuoti 15-20tūkst. kilometrų nekeičiant alyvos. Dabartiniai sintetiniai tepalaiyra daug geresnės cheminės sudėties ir mažiau paveikiami temperatūrų pokyčių. Kaip dažnai keisti variklio alyvą spręskite pagal automobilio gamintojo nurodymus, priešingu atveju tiesiog švaistote pinigus.

Aukštesnės klasės kuras padidins automobilio galią

Jei vairuojate įprastą automobilį, naudokite ir paprasčiausią parduodamą kurą, nebent jūsų automobilio gamintojas nurodo kitaip. Aukšto oktaninio skaičiaus kuras skirtas galingiems varikliams, kuriems kurą tiekia itin aukšto slėgio kuro sistema. Toks kuras yra gamintas su papildomais priedais ir apsaugomis, kad turbininiai varikliai veiktų sklandžiau ir saugiau. Tačiau, jei jūsų automobilyje yra turbina, tai nereiškia, kad jums reikia brangesnio kuro - neleiskite pinigų veltui.

Prieš važiuojant pašildykite variklį

Variklio dalims nereikia sušilti, kad jos veiktų efektyviai. Tik guoliams ir važiuoklės dalims judėjimas padeda sušilti ir veikti sklandžiau, minkščiau. Automobilio šildymas prieš važiuojant esant šaltam orui naudingas tik tuo, kad sušyla salonas ir važiuoti būna jaukiau. Tačiau jokios naudos varikliui ar kuro sąnaudom tai neturi. Priešingai, tokiu būdu tiesiog eikvojate kurą veltui.

Keiskit visas 4 padangas vienu metu

padangos padangų keitimasGalima keisti padangas ir po vieną. Svarbiausia, kad keičiama padanga būtų to paties gamintojo, modelio ir dydžio kaip kita ant tos ašies esanti padanga. Taip pat galite keisti padangas ir po dvi. Ant priekinės ir galinės ašies gali būti skirtingos padangos, tai nedaro jokios įtakos jūsų saugumui, jei tos padangos yra kokybiškos. Taip pat nebūtina keisti padangas naujomis. Galite rasti kokybiškų, beveik naujų, bet dėvėtų padangų. Daugiau apie naudotas padangas rasite čia.

Grįžti į visus straipsnius

Patikimi pardavėjai

Visos prekės yra realios ir jas galima įsigyti už nurodytą kainą.

BETA versija

Padėkite mums tobulėti. Būsime dėkingi už jūsų pastabas bei pasiūlymus.

Tapkite mūsų partneriu

Prisijungite prie www.dalys.lt ir gaukite patogų įrankį prekiauti detalėmis